Yangın Tüpü

Kategori : Yangın Tüpü
Fiyat : Yangın Tüpü, Yangın Tüpü Servisi, Yangın Tüpü Dolumu, İstanbul Yangın Tüpü Satış ve Bakım Hizmeti Vermekteyiz.

Yangın Tüpü

Yangın, büyük felaketlerden bir tanesidir. Önlem alınmadığı takdirde başa gelecek en önemli durumlardan bir tanesi de insan hayatının sona ermesidir. İnsan hayatı ve yapıların yok olması gibi ciddi zararlar verebilecek olan yangından korunmanın da yolları bulunmaktadır. Yangın tüpleri, bunun için ilk maddeden bir tanesidir.

Gazlı söndürme sistemi olarak adlandırılan yangın tüpleri, montajın zor olduğu yerlerde ve durumlarda tercih sebeplerinden bir tanesi olmaktadır. Gazlı söndürme sistemleri oldukça pahalı olduğundan bazı durumlarda yangın tüpü detayı ile çözüm aranmaktadır. Yangın tüpü çeşitleri ile de yangın durumunu zararın en düşük olabilmesi için çözüm niteliğindedir. Hidrolik hesap işlemlerine gerek duymadan uygulanabilir olması büyük avantajlardan bir tanesidir. Tubing sistem olarak adlandırılan bu sistem, hem algı hem söndürme işlemi ile tek bir tesisatla birlikte uygulanabilmektedir.

Yangın tüplerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Aynı zamanda bulunulan yere göre de modelleri, kiloları ve verdiği hizmetleri ile değişim göstermektedir. Kullanım alanlarında oldukça geniş bir yelpazeye açılan yangın tüpleri; kontrol panellerinde, UPS ünitelerde, CNC makinelerinde, toplu taşıma araçlarında, özel araçlarda, trafolarda ve jeneratör sistemlerinde, bilgisayarların kabinlerinde, rüzgâr enerjisi türbünlerinde kullanılabilmektedir.

Yangın tüpleri teknik olarak 2 mm DKP saçtan yapılmaktadır. Dış yüzeyi genellikle kırmızı olmaktadır. Elektrostatik toz boya aracılığı ile korozyondan korunabilmesi için 200 derecelik fırınlarda özel fırınlanmıştır. Özellikle parlayıcı gazlar içeren kimyasal maddelerin yangın söndürmesinde kullanılır. Benzin mazot gibi yanıcı maddelerin söndürülmesinde yangın tüpleri tercih edilmektedir. Çok amaçlı kimyasallarda bilgisayar, elektronik eşyalarda artık maddeler bırakıp, bu maddelerin günlerce üzerinde kalmalarına neden olabilir. Çeşitli boyları ve yerine göre uygun şekilde modelleri bulunan yangın tüpleri, genellikle maliyetleri daha düşük olduğundan dolayı çokça tercih edilmektedir. Yangın tüpleri doğru zamanda ve doğru yerde kullanıldığı vakit, yangın en aza indirgenebilir. Çeşitli modelleri bulunan yangın tüpleri, sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. Renkleri dış yapı itibariyle kırmızı olan yangın tüpleri, uygun maliyetli olduğundan dolayı yangından sonra alevlerin daha fazla ilerlememesi için tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Adı *

E-Mail *

Mesaj

Gönder

MÜŞTERİ HİZMETLERİ