Yangın Tüpü

Kategori : Yangın Tüpü
Fiyat : Yangın Tüpü Üretim ve Satış Hizmetlerini Ülkenin Dört Bir Köşesine Ulaştıran, Türkiye'nin büyük ve Saygın Yangın Merdiveni Firması.

Yangın Tüpü

Yangın tüpü; oksijen ile ısı arasındaki bağlantıyı keserek yangınları söndürmeye yarayan basınç yüklü cihazlardır. Bu tüpler sayesinde yangınlara müdahale edilerek kısa süre içerisinde yangın kontrol altına alınmaktadır. Burada önemli olan nokta yangın tüpünün nasıl kullanıldığının bilinmesidir. Bunun için yangın tüpü kullanma eğitimleri verilerek insanların bilinçlenmesi sağlanmaktadır.

Yangın tüpleri kendi içerisinde birkaç çeşide ayrılmaktadır. Dolayısıyla hangi çeşidin nerede ve nasıl kullanılacağının bilinmesi önem taşımaktadır. Yangın tüpleri birçok ebata ve özelliğe sahiptir. Bunun nedeni ise kullanıldıkları yangınların farklı türden olabilmesidir.

Yangın Tüpü Çeşitleri

Yangın tüpü çeşitleri incelendiğinde birden çok çeşidin bulunduğu görülür. Bundan biri kuru kimyevi tozlu yangın söndürücüdür. Bu yangın tüpü metal ile elektrik sebepli yangınların dışındaki tüm yangınlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca bu yangın tüpünün diğer ismi ABC tozlu yangın söndürme cihazıdır ve kullanım esnasında etrafa çok fazla toz bıraktığından dolayı temizlenmesi biraz zor olmaktadır.

Yangın tüpünün diğer bir çeşidi de köpüklü söndürücülerdir. Köpüklü yangın tüpleri genellikle A sınıfı ve B sınıfı yangınlarının olduğu durumlarda kullanılır. Yangın esnasında ateşin üzerinde bıraktığı köpük sayesinde soğutucu bir etki meydana getirir. Bu sayede yangının ısısını düşürüp oksijeni keser.

Karbondioksit gazlı yangın söndürücüler de mevcuttur. Bu yangın tüpleri parlayabilen sıvıların ağırlıkta olduğu yangınlarda tercih edilir. Daha çok elektrik, gaz veya sıvı risklerinin olduğu yangınlar için uygundur.

Yangın Söndürme Cihazları

Yangın söndürme cihazları yaşam alanları için büyük öneme sahiptir. Her ortamda mutlaka en az bir tane yangın tüpü olması gerekir. Bu sayede olası bir yangın durumunda kısa süre içerisinde müdahale edilerek yangın kontrol altına alınmaktadır. Böylelikle meydana gelebilecek herhangi can ve mal kaybına karşı da önlem alınmış olmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Adı *

E-Mail *

Mesaj

Gönder

MÜŞTERİ HİZMETLERİ