Yangın Tüpü

Kategori : Yangın Tüpü
Fiyat : Yangın Söndürme Cihazları, Yangın Tüpü üretimi, yangın tüpü ... Gazlı Söndürme Sistemleri, Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri, Yangın Dolapları

Yangın Tüpü

Can ve mal kayıplarına neden olan yangınlar, kullanılan yangın tüpü sayesinde minimum zararla ortadan kaldırılabilmektedir. Bunun için yangın tüpü seçiminin bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Yangın tüpü servisleri bu amaçla hizmet vermektedir. Servisler aracılığıyla yangın tüpünün nasıl kullanılması gerektiği, bakımı ve dolumu gibi işlemler halledilmektedir. Herhangi bir ihtiyaç durumunda hemen müdahalenin sağlanması amacıyla en az bir tane yangın tüpü servisinin iletişim bilgilerinin bilinmesi fayda sağlar.

Yangın Tüpü Hakkında Merak Edilenler

Yangın tüpleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Buna göre sulu, köpüklü, kimyasal reaksiyonlu, soğutmalı, havayı kesici ve halojen karbürlü yangın tüpleri bulunmaktadır. Bu yangın tüpleri içerisinde kullanım alanı en geniş olan yangın tüpü çeşidi kuru kimyasal tozlu yangın tüpüdür. Yangın anında ilgili yangın tüpü çeşidinin yanı sıra bu tüpün nasıl kullanılacağı da ciddi öneme sahiptir.

Yangın tüpü kullanımı için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanma talimatına eksiksiz biçimde uymaktır. Bu sayede yangın tüpü meydana gelebilecek büyük kayıplara önlemekte ve yangın kısa süre içerisinde kontrol altına alınmaktadır.

Yangın tüpü bakımı da merak edilen önemli konulardan biridir. Buna göre yangın tüpleri aylık, altı aylık, yıllık ve beş on yıllık kontrol şeklinde dönemlere ayrılmaktadır. Bu sürelerin her birinde tüpe uygulanacak olan kontrol içeriği değişkenlik göstermektedir. Beş on yıllık kontrolde cihazın içi boşaltılıp ve işlevsel olup olmadığı gözden geçirilirken, aylık kontrolde tüpün çeşitli aksesuarlarının sağlamlığı kontrol edilir.

Yangın Tüpü Firmaları

Yangın tüpü insan yaşamı bakımında hayati önem taşıdığından dolayı son derece güvenilir firmalardan temin edilmelidir. Aksi takdirde içi boş ya da yarım olan tüpler alınıp ihtiyaç anında yangın önlenememekte ve büyük zararlara yol açmaktadır. Bu nedenle yangın tüpü firmaları tercih ederken dikkatli davranılmalıdır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Adı *

E-Mail *

Mesaj

Gönder

MÜŞTERİ HİZMETLERİ